GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Uppläggningsfat 5064067
*
nr 506 4067
Uppläggningsfat
1950-tal, Cocktail, Gefle, Ternell, längd: 27, (spricka)
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:45:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 13:12:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktail gefle keramik spricka svensk keramik svenska keramiker ternell uppläggningsfat
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
*
Uppläggningsfat
nr 506 4067
Uppläggningsfat
1950-tal, Cocktail, Gefle, Ternell, längd: 27, (spricka)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 13:12:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktail gefle keramik spricka svensk keramik svenska keramiker ternell uppläggningsfat
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53